Logo-500px-white-nobg

Má druhá svatba, ten správný směr

Pomalu kupředu

Uběhl skoro rok od natáčení mé první svatby a druhá svatba, shodou okolností na stejném místě se ke mně dostala docela náhodou. Snoubenci mě oslovili na základě mého prvního videa.

Přípravy

Během roku jsem se připravoval na natáčení obecně – trénoval, vzdělával se a investoval do vybavení. Při tvorbě prvního videa jsem si zaznamenal všechny chyby co jsem udělal a rozdělil na ty co mohu ovlivnit a co ne.

Již při první schůzce jsem věděl, že ta svatba bude skvělá a natáčení bude zábava. Snoubenci byli mladí, sympatičtí a připraveni – během schůzky jsme postavili harmonogram a zodpověděli mi všechny otázky.

Velmi jsem si vážil projevené důvěry a byl jsem rozhodnut je nezklamat.

Bonus k přípravě

Jako bonus a podporu jsem měl k dispozici kamarádku Kláru, která je svatební koordinátorka působící pod názvem: „Events by Clare“ (FB stránka). Ta mi pomohla se záložními záběry a druhým úhlem pohledu pomocí druhé kamery během příjezdu a obřadu. Moc ji za to děkuji!

Samotné natáčení

Styl mi zůstal, smysl se vyvinul.

Věděl jsem co chci vytvořit a tušil jak toho dosáhnout. Výhodou bylo, že jsem znal místo, nemusel jsem vymýšlet úhly a „trasu“ obřadu. Přípravy jsem mohl sice lépe časově rozvrhnout ale vše se stihlo 🙂

Příjezd byl díky absenci signálu horší. Naštěstí jsem měl dron připravený a byl jsem schopen během pár sekund odstartovat a stihl příjezd nevěsty.

Poté vše probíhalo dle plánu a díky skvělé atmosféře jsem si celý den užil.

PS: Ty vysílačky musím opravdu sehnat!

Jak na další svatbu?

Jako první jsem si potvrdil několik věcí. To, že příprava se opravdu vyplatí tak jako trénink a osobní přístup, na kterém si velmi zakládám. Díky tomu se mi během svatby povedlo získat natáčení třetí svatby.

Tvorbu si užívám a cítím poctu, být ten kdo zaznamenává tento velký den.

Technika

Můj oblíbený gimbal mě toho dne pěkně potrápil, během čekání na první tanec se mi protočil a já si toho nevšiml. Musel jsem improvizovat. Nic příjemného ale záběry prvního tance mám.

Klopový mikrofon naprosto skvělý – mám novomanželské „ANO“ a jako bonus, zřetelný hlas oddávajícího i gratulantů.

Vybaven ND filtry, bateriemi a kartami za pasem, náhradním foťákem a skvělým objektivem jsem neřešil nic než tvorbu a zachycení těch správných okamžiků.

Post produkce

Několik desítek hodin strávených s post produkcí. Roubenka, místo kde se svatba odehrávala má svá „temná“ místa a přechody světla dokázali potrápit ale pak mi došlo: „Kubo, přírodu nepředěláš“ 😀

Záběry se mi povedli a během celého dne jsem si v hlavě „odškrtával“ klíčové okamžiky tak aby v dějové lince nic nechybělo.

Dodání

Po revizi jsem dodal novomanželům slíbený film, ke shlédnutí zde:

Bonus

Jako první bonus jsem vytvořil krátké nekomerční video, pouze pro potřeby novomanželů.

A jako druhý bonus jsem připravil něco speciálního a to filmový plakát 🙂

Jakub Bittner

iN Momento

Na blogu sepisuji svou cestu tvůrce a podnikatele. Tvořím svůj osobní archív tipů a poznatků, který je srozumitelný a přehledný. Zaměřuji se především na video ale neodolám ani fotografii. Jsem také pilotem dronů, kteří jsou mou vášní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru