Logo-500px-white-nobg

Kamera a akce! Aneb první reklama

Pátek 16. července 2021 dopoledne. Spolu se svou asistentkou Eliškou vyrážíme směr Slezská Harta a to do Glampu U Rozmařilého Námořníka. Začíná první natáčení reklamy!

Den 1 | Video tour stanů

Po vřelém přivítání majitelů jdeme do akce. Jako první jsou na řady stany a video tour. Chceme využít toho, že jsou stany prázdné a připravené. Pomocí Roninu se povedou krásné náhledové záběry. Posílám ještě asistentku k dotočení detailů a jejího úhlu pohledu.

Hosti dorazili během pár minut co jsme dotočili první stan. Ve stejném pokračují i dva další stany, vychází to krásně. V odpoledních hodinách máme dotočeno a odjíždíme.

Den 2 | Ranní scény

Budík na 3:30, snídaně ve stoje a velká dávka coffeinu, jdeme na to!

Během cesty zjišťujeme, že slunce nějak rychle vychází. Naštěstí je glamp v zátoce a při našem příjezdu je slunce krásně schované za stromy a první scéna takzvaný „otevírací záběr“ dronem začíná.

Hosti vypadají, že spí tvrdě a průlet dronu se nejspíš zapíše jen do jejich snů.

Pokračujeme se sběrem „B roll“ záběrů a užíváme si krásné ráno.

Surový záběr z dronu DJI Mavic Pro.

Den 2 | Interview

Nápad, který byl ve scénáři od počátku – přílet dronu od přehrady směr střed glampu a poté střih + přechod na kameru směr k majitelům, kteří Vás uvítají.

Po této scéně následuje pár slov ke glampu. Vše sepsáno a po několika minutovém hledání místa bez ozvěny a s trochu lepší akustikou se nám nakonec daří najít pohodlné místo – v rohu společného stanu na gaučích 🙂

Jako hlavní záznam slouží kapesní rekordér a v záloze běží Rode VideoMic Pro na gimbalu.

Den 2 | Plachetnice

Mimo půjčení menších plavidel glamp nabízí jízdu na plachetnici s kapitánem. Jaká to příležitost k natočení vyplouvající plachetnici ze zátoky. Záběry jsem si užil, natočit loď mě vždy lákalo a dnes byla jedinečná možnost.

Jako bonus přišlo od majitelů, že se můžeme nechat svést a dostat lekci plachtění. Naprosto perfektní zážitek.

Surový video záběr bez úprav z dronu DJI Mavic Pro.

Den 2 | Kompars

Do videa jsem potřeboval pár záběrů hostů, říkal jsem si, že to bude trochu oříšek a měl jsem pravdu. Naštěstí se nám za pomocí majitelů povedlo domluvit mladý pár, který trochu stydlivě souhlasil. Nakonec jim to nesmírně slušelo a před kamerou se chovali velmi uvolněně.

Druhá část nutného komparsu byla potřebná pro večerní scénu u ohně. Nebudu lhát, lidé byli již v dobré náladě a po otázce majitelky „kdo by si chtěl zahrát“ se vytvořila fronta 🙂

Den 2 | Závěr

Blíží se 22. hodina, nad glampem to vypadá na velkou bouři a já točím poslední scény. Během prvních kapek máme dotočeno, balíme a razíme směr postel 🙂

Teď hurá do střižny a vdechnout život záběrům.

Záběr přímo z kamery Lumix G7 a Panasonic objektivu.

Zhodnocení | Technika

Technika obstála na výbornou. Celý den s Roninem mě jen utvrdil v tom že potřebuji popruh (druhé den mé rameno trpělo 😀 A moc k tomu nepřidala hodinka veslovaní, pravda..)

První ostrá akce Lumixu G7 na video stativu také na výbornou, jak z mé strany tak i asistentky/operátora druhé kamery.

Jedno ze zlepšení by byl klopový mikrofon, který je na mém „seznamů přání“ nebo BoomPole, která je v těsném závěsu.

Zhodnocení | Pocity

Na natáčení jsem se nesmírně těšil a to díky možnosti realizovat reklamu a taky díky tomu, že majitelé jsou úžasní lidé a glamp je naprosto kouzelné místo. Už teď se těším na další návštěvu 🙂 Pokud by měl někdo zájem, stránky glampu jsou www.guron.cz

Jakub Bittner

iN Momento

Na blogu sepisuji svou cestu tvůrce a podnikatele. Tvořím svůj osobní archív tipů a poznatků, který je srozumitelný a přehledný. Zaměřuji se především na video ale neodolám ani fotografii. Jsem také pilotem dronů, kteří jsou mou vášní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru