Logo-500px-white-nobg

První reklama a focení

Jak jsem se k tomu dostal?

Nově vzniklý glamp u Slezské Harty s chytlavým názvem Glamp U Rozmařilého Námořníka, který vznikl jako startup potřeboval fotografie stanů včetně interiérů.

Shodou okolností to bylo v době kdy jsem se ptal svého kamaráda a bývalého kolegy zda neví o něčem nebo o někom kdo by potřeboval mé služby. Díky tomu, že jsou jedna rodina s majiteli glampu tak věděl a začátkem roku 2021 začala komunikace s majiteli www.guron.cz

Druh zakázky

Jak jsem již zmínil, majitelé hledali někoho kdo jim kompletně nafotí stany. Já nabídl fotografie a vytvoření scénáře pro reklamu spolu s natočením. Souhlasili.

Má vize reklamy je představení glampu včetně video tour všech stanů a pár slov od majitelů.

Příprava a provedení

Příprava na focení byla celkem snadná. Na internetu je k nalezení spousta inspirace já se však rozhodl věřit svému citu a oku. Věděl jsem jak chci stany nafotit a to ze všech úhlů – zajímavých i nezajímavých. Můj cíl byla fotografie při které si návštěvních řekne: „Ach, to chci navštívit“.

Příprava na video byla však odlišná. Chtěl jsem vypracovat scénář, který majitelům nastíní mou myšlenku a zároveň navede asistentku. Po dvou hodinách se sluchátky na uších vznikla první verze scénáře, která byla schválena majiteli v druhé revizi.

Příprava techniky

Ve stejné době kdy jsem se začínal připravovat na natáčení reklamy probíhali již mé přípravy na druhou svatbu (kterou chci sepsat v roční retrospektivě) tudíž nákup potřebné techniky byl již v chodu – mikrofon, stativ, doplňky ke gimbalu, ND filter a jiné.

Díky bráchovi jsem mohl pořídit druhý fotoaparát Lumix G7 a objektiv Sigma 16mm (ekvivalent 32mm) po kterém jsem již delší čas toužil – jeho bokeh efekt je úžasný a ta světelnost 1.4!

O zvuk se postará mikrofon Rode VideoMic Pro, umístěný na gimbalu. Světlo poskytne sama příroda, jelikož se natáčení odehrává na hrázi přehrady a ve zlatou hodinku.

První kamera na gimbalu, druhá na stativu pro B roll a back stage a to vše doplní záběry z dronu.

Jakub Bittner

iN Momento

Na blogu sepisuji svou cestu tvůrce a podnikatele. Tvořím svůj osobní archív tipů a poznatků, který je srozumitelný a přehledný. Zaměřuji se především na video ale neodolám ani fotografii. Jsem také pilotem dronů, kteří jsou mou vášní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru