Logo-500px-white-nobg

Čas v kutlochu

Zimu jsem strávil ve svém kutlochu ale tentokrát jsem nespal a nedoháněl své resty na Netflixu. Právě naopak, investoval jsem do kurzů, seminářů a tvorbě mé vize.

Proč to vlastně dělám?

Otázka, která se v mé hlavě objevuje vcelku pravidelně, někdy zmizí tak rychle jako koupená čokoláda ale někdy si žádá něco víc. Tentokrát se k tomu přidala tvůrčí krize, která na mě přišla znenadání. 

Po pár týdnech mě napadlo zeptat se Googlu a skončil jsem na YouTube. Ukázalo se, že každý tvůrce či umělec si tím takřka pravidelně prochází. Tohle zjištění mě uklidnilo a jedno konkrétní video dokonce nakoplo. Za zmínku stojí také série knih, která mi pomohla a to v kombinaci se sebereflexí.

A k čemu jsem dospěl? Nechci tvořit žádné „rychlokvašky“ a umění tlačit nejde.

Zase ta vize

Má vize je vcelku jednoduchá – tvořit, objevovat a dostávat za to odměnu.

Jak se ujistit, že práce na této vizi probíhá podle plánu? Podle plánu je přeci zjevné, že první viditelné známky budou pozorovatelné až v řádu let.

Naštěstí jsem si nikdy nic nenalhával a současné dění ve světě mě spíše posílilo a utvrdilo v tom proč to vlastně dělám, pro zachycení okamžiků a jejich uchování

PS: Ano, mám za to, že mé úložiště přežije i možný jaderný útok 😀

Výsledek kterého chci dosáhnout je upřímné umístění klienta na první místo, pochopení jeho mysli a následná tvorba vycházející z mé ideologie. Spojení jejich světa s tím mým, jedině tak podle mě můžeme vytvořit dílo, které bude odrážet je i mne samotného. Možná to zní jako utopie ale právě tohle je mým snem. Zhmotnit vizi…

Pojďte znalosti, pojďte

Kombinace teorie a praxe, není jedno bez druhého a jedno není více než druhé. Běhat s kamerou po lese je sice fajn ale dlouhodobě to nikam nevede. No a to stejné platí i o sledování YouTube před spaním – nevím jak Vy ale já co si nenapíšu nebo neprožiju tak zapomínám 🙂

Snažím se nacpat roky filmové školy do své hlavy a přemýšlím co vše chci znát a aplikovat, jak cítít film z pozice diváka, jak přetvářet inspiraci v můj vlastní projekt a jak se utvrdit v základech – proto dělám krok zpět.

Cítil jsem se jako vrtulník co krouží nad tou vší nádherou, zachycuje vše co může a přitom nemá heliport. …

Fulltime Filmmaker

fulltimefilmmaker logo NEW

Vzdělávací kurz o tvorbě videa a businessu – od základů, přes marketing končící fotografiemi. Parta kluků z Ameriky co se úspěšně živí tvorbou videií a ještě více kurzem samotným.

Několik desítek hodin, hromada zápisků a jednoduchý odkaz: „Fake it to make it“. Aneb v českém podání bych to přeložil jako: „Usmysli si to a dokážeš to“. Tvorba nemá limity, tvorba nemá cenovku, tvorba je osobní a já jsem tou promněnou.

Perfektní kurz, spousta inspirace a ono požadované upevnění základů. Je na čase realizovat projekty co mám ve skicáku.

The Visual Story

The Visual Story: Creating the Visual Structure of Film, TV, and Digital  Media: Block, Bruce: 9781138014152: Amazon.com: Books

Naprosto skvělá kniha pokud chcete aby Vaše práce měla smysl. Pomůže v pochopení emocí diváka, tvorbě požadované nálady a vyprávění samotnému. Při čtení jsem si připadal jako student filmové akademie, né jako naivní děcko ale někdo kdo s respektem nasává moudrost ostatních.

Toto bude moje bible 🙂

MasterClass

MasterClass | LinkedIn

Jaké to je když Vás o herectví učí Natalie Portman nebo Samuel L. Jackson a co teprve usednout na školení k Davidu Lynchovi, Hansi Zimmrovi nebo Jodie Foster? Mám co dělat, vyměnil jsem filmy a seriály za tohle.

Marketing

Byla objevena moje achillova pata, umění prodat se a jeden z mylníků, který je třeba bez lítosti překonat. Koukám na výbavu, koukám do prázdna, nasazuji odhodlaný výraz a vyrážím. Má cesta není daleká, vede do křesla k mému počítači, je třeba si udělat plán a poslechnout si někoho, kdo o tom něco ví. Jdeme bořit své „bloky“.

Praxe

Po překonání tvůrčí krize jsem konečně začal nasávat zpátky vědomosti co mi vypadaly z hlavy. Držím kameru, připevnuji mikrofon, kontroluji baterky a formátuji kartu – jde se ven. Ten pocit když hledím do displeje kamery a mačkám tlačítko „REC“ ano to je ono, to je ten správný pocit.

Mám tolik plánů a tak málo času, je čas oprášit diář – tento rok bude stát opravdu za to.

Jakub Bittner

iN Momento

Na blogu sepisuji svou cestu tvůrce a podnikatele. Tvořím svůj osobní archív tipů a poznatků, který je srozumitelný a přehledný. Zaměřuji se především na video ale neodolám ani fotografii. Jsem také pilotem dronů, kteří jsou mou vášní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru