Shrnutí

Rok utekl, bude to pár měsíců od založení živnosti, dvě svatby a reklama zamnou a já mám stále plno nápadů. Nevím čím začít a proto tvořím menší přehled. Ano, spíše pro mě ale třeba to tu někdo čte a bude ho to zajímat 😀

Video tvorba

To co mě baví čím dál tím více je video a volnost tvorby při vytváření výsledného videa. Vytváření svatebního videa je kapitola sama o sobě a nesmírně mě naplňuje ale o tom již dva články byly.

V současné době se mi utváří vize na novu reklamu pro www.elimoment.cz a pohrávám si s myšlenkou tvorby pro místní podniky zdarma. Obojí splňuje hlavní důvod proč to celé dělám – tvorba a odkaz.

Jako další můj oblíbený dron a tvorba „relaxačních“ videí s přírodní tematikou. Nic co by každý chtěl ale pro mě motivace vyjít nějaký ten kopec 🙂

Jako poslední je psaní dvou scénářů pro krátké filmy.. Jeden z filmů bude horrorový a druhý, který nejde zatím zařadit. Jsem ale tak rád za to, že bydlím v Ostravě, která se dá použít jako „Anglie“ či „Rusko“. Už teď se těším jak budu shánět štáb.

Foto tvorba

Fotky mě baví čím dál tím více, možná hlavně díky zpětné vazbě na Instagramu.

Baví mě typické krajinky a jejich následná úprava v Lighroomu, která mi umožní vdechnout fotce to správné „kouzlo“.

Co mě ale překvapilo, bylo mé náhlé zalíbení v portrétech, které plánuji prohloubit a trochu fušovat do umění i tímto směrem.

E-shop

ed9573b4-265d-4bd7-89c4-98f64bc3417a

Již nějaký čas si hraji s myšlenkou vlastního e-shopu, ne přímo pro tu finanční část ale možnost šíření svého odkazu, svého umění a vytváření přidané hodnoty.

Ten bude brzy spuštěn a já mohu zabřednout do optimalizace a marketingu, něčeho pro mě úplně nového.

V zahraničí oblíbený model „print on demand“ avšak v našich končinách zatím moc nepoužívaný. Mně se však podařilo najít dodavatele, co vytváří síť různých distributorů po celém světě, pro efektivnější doručení a Česká Republika je již na seznamu!

Rád bych nabídl své obrazy, vytvořil Lightroom presety, dal dohromady LUTky a třeba i někoho potěšil merchandise, jako vzpomínku na společně strávené chvíle.

Technika

Již jsem musel koupil regál na mou techniku ale „wish-list“ se mi vůbec nezmenšil.. Jako první čeká velké světlo, náhledový monitor (to ostření je teď fakt oříšek), menší kapesní rekordér od ZOOMu co právě vyšel, nový objektiv, klec na „handheld“ záběry a nevím zda se povede ale chce to nový dron 😀

Vše pro preciznější práci a tím lepší výsledek. Né vždy lepší technika znamená lepší výsledek ale technika je ten nástroj pro výsledek.

Závěrem

Já se opravdu těším kam se za další rok dostanu. Kam bude má tvorba směrovat a co vše přinese. Kolika lidem budu moci udělat radost a zvěčnit jejich momenty..