Logo-500px-white-nobg

Mé první svatební video

Léto roku 2020, restaurace Roubenka ve Vratimově. Čas a místo mé první svatby coby svatební kameraman. Jedná se o svatbu mého kolegy Václava a jeho ženy Simony.

Vašek mě požádal, zda bych jim neudělal pár záběrů z dronu na jejich chystané svatbě. Jelikož jsem již delší čas přemýšlel jak se posunout v tvorbě dál a ukázat lidem, že chci tvořit, jsem s nadšením souhlasil. S takovým nadšením, že jsem si pořídil nový foťák jako kameru na kterou jsem již nějaký čas šetřil, gimbal od DJI – Ronic SC, další nezbytné vybavení a nabídl se, že natočím celý svatební den. Souhlasili!

Přípravy

Připravoval jsem se dva měsíce, studoval různé video kurzy, techniky, pohyby, sledoval jiné svatební videa na inspiraci, utvářel svou vizi a plánoval celý den, minutu po minutě. Zatím co Vašek se Simonou plánovali svůj velký den, já plánoval neúnavně s nimi.

Jedna z přípravných dvoj stránek

Den D

Ráno 1. 8. 2020 mě vzbudilo nadšení z nadcházejícího dne. Snídaně, kafe a vyrazil jsem směr Karviná, kde probíhaly přípravy. Čekalo mě vřelé přivítání, seznámení s nejbližší rodinou následované jejich seznámení s kamerou. 

Po přejezdu do roubenky ve Vratimově a přípravách na samotný příjezd svatebčanů jsem zjistil, že zde není signál. Naštěstí duchapřítomný svědek, využil pevnou linku do restaurace a skrze číšnici mi vyřídil, že jsou blízko. Vyběhl jsem a vzlétl vstříc scéně, kdy dronem zachycuji příjezd svatebčanů. 

PS: Koupit vysílačky 🙂

Zhodnocení

Svatba byla skvěle naplánovaná a natáčela se sama. Pět let zkušeností v létaní s drony se mi ten den nesmírně hodilo, jak na rychlý přelet při příjezdu tak pro scény s loďkou na rybníce. Kamera s gimbalem celý den v ruce vyhlížející ty správné okamžiky.

Celý den jsem si nesmírně užil jako kameraman tak i jako vážený host, kdy mě svatebčané přijali s otevřenou náručí a já s nimi slavil do brzkého rána.

Post produkce

Něco pro mě absolutně nového, dodat video příběh. Zvolil jsem program na úpravu video jménem DaVinci Resolve, nabízející plno skvělých funcí zcela zdarma. Naše seznamování trvalo několik hodin. Trvalo mi zhruba měsíc vše sestříhat a dát dohromady, nakonec jsem skončil s prohlížením frame po framu až k výsledku, který se mi zamlouval. Video, které se mi povedlo vytvořit je ke shlédnutí zde.

Závěrem

Nemohu se dočkat své další svatby, ať už bude kdekoliv a pro koholi. Mít tu možnost, být současní tak významného dne a zvěčnit jej pomocí videa, je nepopsatelné. Cítím velkou zodpovědnost a nadšení zároveň.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru