Léto roku 2020, restaurace Roubenka ve Vratimově. Čas a místo mé první svatby coby svatební kameraman. Jedná se o svatbu mého kolegy Václava a jeho ženy Simony.

Vašek mě požádal, zda bych jim neudělal pár záběrů z dronu na jejich chystané svatbě. Jelikož jsem již delší čas přemýšlel jak se posunout v tvorbě dál a ukázat lidem, že chci tvořit, jsem s nadšením souhlasil. S takovým nadšením, že jsem si pořídil nový foťák jako kameru na kterou jsem již nějaký čas šetřil, gimbal od DJI – Ronic SC, další nezbytné vybavení a nabídl se, že natočím celý svatební den. Souhlasili!

Přípravy

Připravoval jsem se dva měsíce, studoval různé video kurzy, techniky, pohyby, sledoval jiné svatební videa na inspiraci, utvářel svou vizi a plánoval celý den, minutu po minutě. Zatím co Vašek se Simonou plánovali svůj velký den, já plánoval neúnavně s nimi.

Jedna z přípravných dvoj stránek

Den D

Ráno 1. 8. 2020 mě vzbudilo nadšení z nadcházejícího dne. Snídaně, kafe a vyrazil jsem směr Karviná, kde probíhaly přípravy. Čekalo mě vřelé přivítání, seznámení s nejbližší rodinou následované jejich seznámení s kamerou.

Po přejezdu do roubenky ve Vratimově a přípravách na samotný příjezd svatebčanů jsem zjistil, že zde není signál. Naštěstí duchapřítomný svědek, využil pevnou linku do restaurace a skrze číšnici mi vyřídil, že jsou blízko. Vyběhl jsem a vzlétl vstříc scéně, kdy dronem zachycuji příjezd svatebčanů.

PS: Koupit vysílačky 🙂

Zhodnocení

Svatba byla skvěle naplánovaná a natáčela se sama. Pět let zkušeností v létaní s drony se mi ten den nesmírně hodilo, jak na rychlý přelet při příjezdu tak pro scény s loďkou na rybníce. Kamera s gimbalem celý den v ruce vyhlížející ty správné okamžiky.

Celý den jsem si nesmírně užil jako kameraman tak i jako vážený host, kdy mě svatebčané přijali s otevřenou náručí a já s nimi slavil do brzkého rána.

Postprodukce

Následoval měsíc strávený ve střižně, dny a noci u DaVinci Resolve a prohlížením frame po framu až k výslednému videu. Které je ke shlédnutí zde.

Závěrem

Nemohu se dočkat své další svatby, ať už bude kdekoliv a pro koholiv. Mít tu možnost, být současní tak významného dne a zvěčnit jej pomocí videa, je nepopsatelné. Cítím velkou zodpovědnost a nadšení zároveň.